CommunityBanner

Leadership Team

Principal Steve Gibbs
Assistant Principal Vanessa Alaniz
Faith Co-Ordinator Vanessa Alaniz
Digital Teaching & Learning Co-Ordinator Shane Landers
Curriculum Co-Ordinator Welly Fragapane
Student Learning Support Coordinator Anita McArdle
Early Years Coordinator Debbie Cannell

Office Administration

Administration Officer Jill Hall
Chloe O'Leary
Margaret O'Neill
Finance Officer Ann de Gooijer (Monday-Thursday)

Teachers

Early Learning Centre Stephanie Dunsire
Kindergarten Annie Gerhardy (Monday, Tuesday, Thursday, Friday)
Lauren Shaw    (Wednesday)
Pre-Primary Mrs Sheena Doutch (PPB) 
Jo Hodgson (PPW)
Year 1 Lani Edwards (1B)
Debbie Cannell (1W)
Year 2 Mrs Anita Urquhart (2B)
Emily Newman (2W)
Year 3 Andrew Milne (3B)
Dee Gevaux (3W)
Year 4 Abigail O’Loughlin (4B)
Kate Masiello (4W)
Year 5

Klara Wiryadinata (5B): Monday - Thursday
Jessica Currulli (5B): Friday
Mrs Catherine Brunt (5W)

Year 6 Nicola Wladyka (6B): Monday - Wednesday
Roxanne D’Amato (6B): Thursday - Friday
Louise Cushen(6W)
Literacy/Numeracy Support Teachers Welly Fragapane
Thea Hurba
Anita McArdle

Specialist and Support Teachers

Inclusion Support Centre Michelle Connolly
Malissa Kelly
Vanessa Alaniz
Physical Education Lauren Shaw
Science Specialist Ivana Zdravic
Japanese Nola De Sales
Music/Performing Arts/Dance/Drama Christina Vinci
The Arts (Visual Art) Reita Wingard
STEAM Reita Wingard
Early Childhood Management Debbie Cannell

Acadmic Extension Ivana Zdravic
Reita Wingard
Liturgical Singing Christina Vinci
IT Management Shane Landers
School Chaplain Frances Mercer

Education Assistants

Kindergarten
Carolyn Hambley
Dianne Warny
Claudia Therkelsen
PPB
Sue Bianchini  
Claudia Therkelsen
PPW
Sandra Maguire
Claudia Therkelsen 
Year 1
Michelle McIntyre
Monica Doherty-Bigara
Year 2 Mrs Loretta Joyce
Year 3 Rene Dragon
Inclusion Support Assistants
Margaret Johnstone
Heather Biel
Sarah Savill
Lena Williams
Hannah Higgins
Silvana Sciarrone
Mrs Jocelyn Bozikovic
Deanna Willis 
Alison Hayes
Mrs Katrina Hanna
Aboriginal Teaching Assistant Hannah Higgins
Library Officer Mrs Laura Stilwell

Non-teaching Staff

Groundsman Vince Lambertini
Canteen Manager Lucy O’Sullivan

Childcare

Manager, Early Childhood Education and Care Vanessa Alaniz
Children's Services Director Amanda McCorkill
Admin Support Chloe O'Leary
Early Learning Centre
Amanda McCorkill (Children's Services Director/Nominated Supervisor)
Stephanie Dunsire (Early Childhood Teacher/Educational Leader)
Megan Rowland (Assistant Director/Sustainability Officer)
Margaret Ahmed (Qualified Educator)
Brianna Jones (Qualified Educator/Certified Supervisor/OH&S Officer)
Kaitlyn Brandenburg (Qualified Educator)
Paige Weyell (Assistant Educator) 
Out of School Hours Care
Amanda McCorkill (Children's Services Director/Nominated Supervisor)
Lee Musto (OSHC Director/Educational Leader)
Marie Allas (OSHC Assistant Director)
Paula Wood